אחריות אישית בתוך מערכת יחסים

מערכת יחסים היא דבר מורכב לכל הדעות, הרי היא בנויה משני אנשים שונים זה מזה באופיים אשר נועדו לחיות יחד וליצור תא משפחתי מושלם שבו שניהם יחושו נוחות ותשוקה ובכלל חיים מאושרי כמו שכל זו בימנו חולם. אך לצערנו הרב, לא תמיד הזוגיות הקסומה שכל זוג מייחל לה קוראת בפועל ולעיתים נוצרים משברים, ויכוחים, חילוקי דעות ועוד כהנה וכהנה שגורמים לסבל של ממש בחיי הנישואין. לכן, על בני הזוג לקחת אחריות אישית על מערכת הזוגית ולטפח אותה ממש כפי שמטפחים גינה ומשקים אותה כדי שהיא תפרח ותהייה ירוקה.

מהי אחריות אישית?

לקיחת אחריות אישית בתוך מערכת יחסים, הוא תהליך מבורך ביותר שיכול לגרום לשינוי ממשי לבני הזוג, הרי לא מעט פעמים אנו נמצאים בבועה מסוימת וכמעין חיי שגרה עמוסה במטלות יום יומיות אם זה מבחינת לחץ בעבודה, קושי בגידול ילדים, קושי בכלכלת הבית ועוד. למעשה, סיבות אלו גורמות למערכת היחסים לזוגיות להישחק, מה שגורר לתחושה לא נעימה של בני הזוג. לכן על בני הזוג לקחת אחריות ולטפח את הזוגיות ולהשקיע בה על מנת שהיא לא תנבול.

אחריות אישית, היא למעשה החלטה שעל בני הזוג לקבל על מנת להחיות את הזוגיות או לצאת ממשברים שונים שקראו ביום יום. למעשה, אחריות אישית היא סוג של תפקיד מסוים המיועד לאחד מבני הזוג או כל אחד בתורו על פי הסיטואציה והוא מאפשר להם להיות הצד המפייס בבית בעת מריבה או משבר ולמעשה לנסות לתקן את המשבר שנוצר בדרכים שונים כמו – לשבת ולשוחח, לנסות להגיע לפתרונות יצירתיים, לצאת לסיבוב על שפת הים כדי להירגע מהעומס היום יומי, לנסות לגשת לטיפול זוגי לצורך מיסוד הזוגיות ועוד דרכים שונות לצאת מהפלונטר הקיים.

למעשה, לקיחת אחריות אישית בתוך מערכת יחסים היא פתרון נהדר שיכול למנוע בעיות רבות בעתיד, כך שתמיד כדאי לנסות לבחון דברים חדשים שלא עזרו עד כה על מנת להציל את המצב ולפתור כל בעיה לטובת חיים רגועים, שלווים ונעימים יותר יחד.

הכתבה נכתבה ע"י אלינור גורנשטיין יועצת זוגית