איך מתגברים על בעיות בזוגיות

אין שום מערכת יחסים זוגית שהיא חסינה מפני מחלוקות או בעיות. כל זוג חווה בשלב זה או אחר של החיים המשותפים בעיות בזוגיות ואין זה אומר שאין אהבה, חיבה או יחסים של כבוד בין בני הזוג. בעיות בזוגיות יכולות להתעורר במגוון נושאים ותחומים של החיים המשותפים והדבר החכם ביותר לעשות הוא לדעת כיצד לגשר על בעיות אלה, להשכיל לפתור אותן ולהבין איך מה לעשות בחיים הזוגיים על מנת שבעיות אלה לא תחזורנה על עצמן.

בעיות בזוגיות עלולות להתעורר בשל נושאים רבים – בעיות בתקשורת בין בני הזוג, מחלוקות בנוגע לנושאים מהותיים הקשורים למשפחה או לילדים, בעיות במיניות או מחלוקות כספיות. מומחים אשר עוסקים בתחום של זוגיות ופתירת בעיות של זוגות טוענים בהומור כי הבעיות או הריבים המתעוררים במהלך החיים הם שלבים הכרחיים שתפקידם לשמור על הזוגיות חזקה ואיתנה למשך שנים רבות וגם אם מתעורר ריב או וויכוח – השיחה והפתרון יהיו מתוקים ביותר.

פתרון בעיות בזוגיות

איך פותרים בעיות בזוגיות?

אפשר לפתור לבד משברים או בעיות בזוגיות, אך למרות הרצון הטוב לעיתים הכוונה אינה מספיקה במקרה זה. אפשר לשבת ולדבר, להעלות לתודעה דברים שמפריעים, דברים שנאמרו ופגעו או העליבו וכמובן אפשר לבקש בקשות הקשורות בחיים היומיומיים והשגרתיים. יחד עם זאת אפשר, ואפילו עדיף – לפנות אל מטפל או יועץ זוגי מנוסה ומיומן כדי לקבל ממנו סיוע לגשר על הפערים ולסייע במציאת נקודות אובייקטיביות למחשבה, בעיקר כאשר ישנה תחושה של חוסר הקשבה של הצדדים זה לזה.

חשוב מאד לאפשר לאדם שלישי להיכנס אל תוך השיחה ולהקשיב מפני שאדם זה עשוי להגיע לתובנות שבני הזוג לא היו מגיעים אליהן לולא אדם אובייקטיבי שאינו מכיר אותם היה שומע את השיחה ואת הדברים שמפריעים. כאשר מתקבלת תובנה חדשה אי אפשר להתעלם ממנה וכאשר היא מונחת בגלוי בין הצדדים הרי שמעכשיו צריך להבין שיש רובד נוסף בזוגיות שחייב לקחת חלק בתקשורת בין בני הזוג, דבר אשר הגילוי שלו עשוי להיות זה שיביא לפתרון.

קראו עוד: אימון זוגי