מה התפקיד של יועצת זוגית

עבודה של יועצת זוגית היא עבודה תובענית ומאתגרת שסיפוק רב עשוי להיות בצידה. בשנים האחרונות ישנה הערכה מחודשת לתפקידן של יועצות זוגיות וזוגות רבים החווים משברים או סכסוכים מעדיפים שלא למהר לפרק את הנישואין והמשפחה שלהם אלא להגיע אל יועצת זוגית שתוכל לסייע להם למצוא את עמק השווה, תלמד אותם להקשיב זה לזו טוב יותר ותיתן להם טיפים כיצד הם יכולים בעצמם לתחזק את הזוגיות על בסיס יומיומי ושגרתי וכך להימנע מריבים חוזרים.

מדוע כדאי להיעזר ביועצת זוגית מקצועית?

כדאי מאד להבין למה ליועצת זוגית יש סיכוי טוב לגשר בין הצדדים ומדוע יש לה סיכוי גבוה להצלחה. יועצת זוגית היא אדם זר לבני הזוג. היא אינה מכירה אף אחד מהם ולכן לא שופטת אף אחד מהם על שום פעולה שביצע או דבר שאמר. אין לה דעה קדומה על אף אחד מהם ועליה להכיר אותם ממש מהתחלה. חוסר הכרות זה הוא היתרון העצום שיש ליועצת הזוגית עוד בטרם החל הטיפול. היא אדם אובייקטיבי וככזה היא אינה מושפעת משום מחשבה אודות מי מבני הזוג שלו היא מקשיבה.

כאשר מוסיפים אדם שלישי לשיחה, מתקבלות תובנות חדשות. מתקבלת דעה חדשה שלא הושמעה מעולם וייתכן שמעולם אף אחד לא חשב עליה. היועצת הזוגית יכולה, על סמך הידע והניסיון שלה לנתח את המחשבות או המעשים של בני הזוג ולהיטיב להסביר את המניעים המביאים אותם לומר את שאמרו או לעשות את שעשו. כאשר כיוון מחשבה חדש ומרענן נכנס לתמונה – אי אפשר להתעלם ממנו וכאשר יש רצון של בני הזוג לגשר ולפשר על המחלוקות, הרי שקו מחשבה זה הופך לעוגן חדש בתקשורת הזוגית.

מה עושה היועצת הזוגית?

היועצת הזוגית אור לגוף בעצם מתרכזת בהקשבה. היא גם מקשיבה לכל אחד מבני הזוג וגם מנסה לשמוע מה לא נאמר במפורש אלא בין המילים. היא מחפשת בדבריו של כל אחד מהם מה הוא אומר שהצד השני אינו שומע ומביאה דברים אלה אל פני השטח כדי שיקבלו התייחסות.